-38%
Bicycle Front Light with CREE LED
$7.88 $4.88
| Detalles de empaquetado: | Packing Details for Bright Durable Led Bike Head Light: Plastic Case/Box |
|---|---|
| Detalle da entrega: | 5-7 working days for products in stock |
- descrición
- comentarios(0)
- Q & A
descrición
| material | Plástico |
| Mounting Placement | Handlebar, fits for 12-32mm |
| LED beads | 2 Cree LED |
| Lumen Output | 50Lumens |
| Tipo de batería | Rechargeable Lithium Polymer Battery(3.7V, 300mAh) |
| Battery Charger Mode | cable USB |
| Waterproof Rating | IPX5 |
| Body Color | Black or White |
| Dimensión | 2.2×7.5×4.6cm |
| Light Color | White and Red |
| Light Mode | 3 modes: High-Low-Flash brightness |
| Product Weight | 60g (Product Weight),80g include packing |
| Tempo de carga | 2 Hora |
| Run Time | High brightness: 2 horas
Low brightness: 8horas Flash: 16horas |
| Función | Riding bike in the night |
| características | Waterproof construction design |
| Uso | Cycling, Hiking and other outdoor activities |
| OEM Service | Dispoñible |
| WARNING! | Do not charge over 5V the battery will result in damage |
| CAUTION! | Do not look at or shine this lamp directly into eyes |
Sexa o primeiro en opinar sobre "Bicycle Front Light with CREE LED”
Ten que ser logueado para facer un comentario.










comentarios
Non hai comentarios aínda.